FORUM-B
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM-B

Dobrodosli na forum
 
HomeTražiLatest imagesRegistracijaLogin

 

 IAAF traži oštrije kazne za doping

Go down 
2 posters
AutorPoruka
amko

amko


Broj komentara : 22
Registration date : 2007-07-14

IAAF traži oštrije kazne za doping Empty
KomentarNaslov komentara: IAAF traži oštrije kazne za doping   IAAF traži oštrije kazne za doping Icon_minitimeWed Aug 22, 2007 3:12 pm

IAAF traži oštrije kazne za doping 170895540846c9b639a98c4868707634_big



Svetska atletska federacija (IAAF) predložiće proštravanje kazne za doping, produžavanjem suspenzije sa dve na četiri godine. Generalni sekretar IAAF Pjer Vajs rekao je danas da će takav predlog izneti na sastanku Svetske anti-doping agencije (WADA), u Madridu od 15. do 17. novembra. Vajs je dodao da će WADA verovatno ostati pri odluci da suspenzija traje dve godine, a da će Svetska atletska federacija poštovati odluke anti-doping agencije.
"Znam da nećemo uspeti. Nismo glupi, ali poštovaćemo bilo koju odluku koju donese većina u Madridu", rekao je sekretar IAAF.

Član Organizacionog komiteta Olimpijskih igara u Londonu i IAAF Sebastijan Ko, rekao je da se odluka WADA mora poštovati.

Ko je dodao da ne bi bilo mudro da se IAAF žali na odluku, ako anti-doping agencija odbije predlog da se poveća suspenzija.

"Gledajući iz političkog i praktičnog ugla, mislim da to nije najpametnije rešenje. Ipak, moramo zadržati snažan stav", objasnio je član IAAF.

Svetska rekorderka u bacanju kladiva Tatjana Lisenko bila je pozitivna na testu 9. maja, zbog čega će propustiti Svetsko prvenstvo za atletičare u Osaki, koje će se održati od 25. avgusta do 2. septembra.
Na vrh Go down
Pecanac

Pecanac


Broj komentara : 326
Registration date : 2006-11-12

IAAF traži oštrije kazne za doping Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IAAF traži oštrije kazne za doping   IAAF traži oštrije kazne za doping Icon_minitimeFri Aug 24, 2007 12:34 am

Pravo da ti kazem ja se slazem sa tim poostravanjem mera protiv onih sportista koji koriste doping sredstva. Inace bi smo za par decenija imali na sportskim pistama prave robote ili ne znam vec kako da to nazovem.

bounce
Na vrh Go down
 
IAAF traži oštrije kazne za doping
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Par dobio tri godine uvjetne kazne za ''obrazovni'' sex
» Paris Hilton ide na izdrzavanje kazne zatvora od 45 dana

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM-B :: Zabava :: Sport i automobili-
Idi na: