FORUM-B
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM-B

Dobrodosli na forum
 
HomeTražiLatest imagesRegistracijaLogin

 

 UBIJENA MILUNKA TURKOVIC

Go down 
AutorPoruka
samra




Broj komentara : 4
Registration date : 2007-02-06

UBIJENA MILUNKA TURKOVIC Empty
KomentarNaslov komentara: UBIJENA MILUNKA TURKOVIC   UBIJENA MILUNKA TURKOVIC Icon_minitimeTue Feb 06, 2007 11:56 am

Duška Živanović, sestra Plavljanke Milunke Turković, koju je, kako policija sumnja, suprug Bogoslav do smrti pretukao, izrazila je uvjerenje da je Milunka duži period bila fizički zlostavljana, ali da je zbog ugleda porodice i straha od muža godinama to krila od najbližih. Milunka Turković je pretučena, po svoj prilici, prije desetak dana u svojoj kući u Vojnom selu, dok se spremala da pođe na slavu Svetog Jovana kod majke i braće. Od zadobijenih povreda nesrećna žena je preminula u petak oko 17 sati na Odjeljenju intenzivne njege hirurškog odjeljenja Opšte bolnice u Beranama

- Povjerila mi se pred smrt. Ispričala mi je za posljednje batine koje su je koštale života i rekla mi je da će mi i sve drugo ispričati. Na žalost, nije stigla - rekla je Duška Živanović, sestra pokojne Milunke.
Ona je kazala da je prije samo pola godine njenoj sestri, pokojnoj Milunki, bila slomljena vilica, a ranije i rame.
- Vilicu je namještao ljekar privatno i ušivao joj usne. Za rame je išla u Berane, i ljekar je i tada izrazio sumnju u njenu verziju povrede. Modricama se već broja ne zna - kazala je Duška.
Prema njenim riječima pokojna Milunka je stalno govorila da je pala, da je udarila krava...
- Uvijek je imala neki izgovor. Mogla je da laže druge, ali ne i mene. Ja sam klinički psiholog. Procijenila sam i nju i Bogoslava - ispričala je Duška, koja živi i radi u Beogradu.
Ona je na poziv sestre došla u Plav, odnosno Berane, ne sluteći koliko je situacija ovog puta ozbiljna. Bila je spremna da Milunku prebaci u Podgoricu ili Beograd radi liječenja.
- Jedan od ljekara mi je rekao da nema potrebe, da se njena zdravstvena situacija stabilizuje, i da će sve biti dobro. Toga dana u večernjim satima Milunka je umrla... - rekla je Duška, ne krijući ogorčenje.
Ona je, međutim, potvrdila da su ljekari znali da povrede od kojih su je liječili nijesu zadobijene usljed pada kako je sama rekla ''u strahu od muža'', već od udaraca tvrdim predmetom i čizmama.
- Ne može se opisati kako je jadno izgledala kada smo se posljednji put vidjele. Bila je u polukomi. Sva u modricama i deforisane glave. Tijelo crno od batina - ispričala je Duška kroz plač.
Ona dodaje da je vršen strašan pritisak na nju i braću da povuku zahtjev za obdukciju, ali da policija to, na sreću, nije prihvatila.
- Molili su nas zbog djece da povučemo zahtjev. Vijećalo je desetak ljudi. U jednom trenutku smo popustili, ali policija nije dozvolila. Rekli su nam da je stvar ozbiljna i da su neke obdukcije u Podgorici odložene da bi ova bila urađena. Danas policiji možemo bitri zahvalni da se čitav slučaj razotkrio - kazala je Duška.
Prema riječima njene sestre Duške, suprug Bogoslav, koji je osumnjičen da je ubio, primorao je da živi kao posljednja seljanka, da čuva stoku. Bogoslav se brani upravo time da je pala sa stepenica na štali. Dva dana je ležala u kući sa takvim povredama. Šestog dana je umrla na hirurškom odjeljenju intenzivne njege Opšte bolnice u Beranama.
Bogoslavu, takođe visokoobrazovanom Plavljaninu, određen je pritvor. Preliminarni nalaz obdukcije pokazao je da je u pitanju nasilje sa smrtnim ishodom. Nije isključeno da djelo bude prekvalifikovano u svirepo ubistvo.
Porodica Spalević angažovala je poznatog advokata iz Rožaja Veliju Murića i sjutra će u Višem sudu u Bijelom Polju dati i zvanične izjave. Bogoslava brani advokat iz Berana Milić Radovanić.
_________________
Na vrh Go down
 
UBIJENA MILUNKA TURKOVIC
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM-B :: Vijesti i zanimljivosti :: Najnovije vijesti-
Idi na: