FORUM-B
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM-B

Dobrodosli na forum
 
HomeTražiLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Trinaest sati na anteni radi azila

Go down 
AutorPoruka
angel*




Broj komentara : 48
Registration date : 2006-12-29

Trinaest sati na anteni radi azila Empty
KomentarNaslov komentara: Trinaest sati na anteni radi azila   Trinaest sati na anteni radi azila Icon_minitimeTue May 08, 2007 11:31 pm

Jedan Iračanin popeo se na vrh telekomunikacione antene u Kartumu, glavnom gradu Sudana, gde je ostao 13 sati, protestujući zbog odbijanja Visokog komesarijata Ujedinjenih nacija za izbeglice (UNHCR) da mu odobri azil u Kanadi.

Hečam Faleh (20) popeo se na vrh antene visoke 30 metara oko tri sata noću. Sa sobom je poneo kanadsku zastavu, bocu vode i šešir da bi se štitio od sunca.

Kako je javila agencija Rojters, sišao je tek nakon 13 sati i predao se sudanskoj policiji.

Njegova žena Samira Jusef (20), izbeglica iz Eritreje, izjavila je da je Faleh pobegao iz Iraka nakon pada Bagdada, 2003. godine. Azil u Kanadi zatražio je preko UNHCR u Sudanu.

"Krajem aprila prvo sam ja dobila pismo u kome mi se saopštava da je moj zahtev odbijen. Nakon nekoliko dana i on je dobio isto takvo pismo, što je za njega bio pravi šok", rekla je mlada žena.

"Na antenu se popeo da bi skrenuo pažnju na svoj problem", navela je ona.

Na desetine prolaznika okupilo se u blizini prostorija UNHCR-a da bi posmatralo Faleha. U jednom trenutku on je oko vrata obavio plavi konopac, kao da je želeo da zapreti da će se obesiti.

Predstanik UNHCR u Sudanu izjavio je da Faleh ne uživa status izbeglice.

Prema podacima UN, od invazije na Irak oko dva miliona Iračana raselilo se unutar zemlje, a veliki broj ih je potražio utočište u susednim zemljama, uglavnom Siriji i Jordanu.

Trinaest sati na anteni radi azila V56106p0
Na vrh Go down
 
Trinaest sati na anteni radi azila
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM-B :: Vijesti i zanimljivosti :: Zanimljivosti-
Idi na: