FORUM-B
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM-B

Dobrodosli na forum
 
HomeTražiLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Slovenački maratonac Martin Strel preplivao Amazon

Go down 
AutorPoruka
angel*




Broj komentara : 48
Registration date : 2006-12-29

Slovenački maratonac Martin Strel preplivao Amazon Empty
KomentarNaslov komentara: Slovenački maratonac Martin Strel preplivao Amazon   Slovenački maratonac Martin Strel preplivao Amazon Icon_minitimeTue Apr 10, 2007 4:46 pm

Slovenački plivač maratonac Martin Strel u subotu je postao prvi čovek koji je celom dužinom preplivao najveću svetsku reku Amazon, postavivši novi rekord u dugom plivanju sa 5.265 kilometara pređenih u 66 dana.

Strel (52) je svoj epski poduhvat završio u subotu kod brazilskog grada Belema, 2.440 km severno od Rio de Žaneira, 4 dana ranije nego što je planirano, sa prosečno pređenih 84 km na dan, objavio je Bi-Bi-Si.

Na kraju maratona Strel je patio od vrtoglavice, mučnine, proliva i sunčanice, međutim po njegovim rečima, bilo je i gorih trenutaka, kada je bio u takvim bolovima da nije mogao sam da izađe iz vode.

"Jednom su morali da me odvedu u bolnicu da mi provere srce. Ali sve je ispalo OK." - rekao je Strel.

U četvrtak, tokom pauze u plivanju, žalio se da su okeanski talasi na ušću Amazona toliko jaki da ga vraćaju uzvodno.

Martinov sin Borut, potvrdio je u subotu da je maraton završen: "Stigao je do nulte tačke. Svečanost će biti održana u nedelju u Belemu, ali on je završio danas." - izjavio je za Asošiejted Pres.

Martin Strel i ranije je postavljao rekorde u dugom plivanju, preplivavši 2000. godine Dunav (3.004 km), 2001. Misisipi (3.797 km) i 2004. godine Jangce (4.003 km).

Iz Ginisove knjige rekorda su poručili kako će im trebati nekoliko nedelja da potvrde rekord.
Na vrh Go down
 
Slovenački maratonac Martin Strel preplivao Amazon
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM-B :: Vijesti i zanimljivosti :: Zanimljivosti-
Idi na: